Każda z nas lubi, kiedy słońce delikatnie muska jej skórę. Tylko co zrobić, gdy nadmiar promieni UV zaczyna źle wpływać na stan naszej cery? Nie pozwól, aby schodząca skóra po opalaniu odebrała Ci dobry nastrój. Koniecznie przeczytaj poniższe porady.
Jak uniknąć łuszczenia się skóry po opalaniu?
Łuszczenie skóry po opalaniu jest zjawiskiem normalnym, ale musisz sama przyznać, że nie stanowi to estetycznego widoku. Po zbyt długiej kąpieli słonecznej, możliwe jest także swędzenie skóry po opalaniu, a to nie należy do miłych doznań. Kiedy zauważysz, że Twoja skóra jest mocno zaczerwieniona, swędzi i piecze możesz sięgnąć po żel chłodzący z aloesem, miętą, D-pantenolem. Ten ostatni zapewni ci doskonały efekt chłodu na skórze, złagodzi podrażnienia oraz zapobiegnie wysuszaniu się naskórka. Pamiętaj, że skóra po opalaniu potrzebuje delikatnej pielęgnacji. Preparaty przeznaczone do stosowania po słońcu można z powodzeniem kłaść na całe ciało, jak i zaaplikować na twarz. Jeśli chcesz zapewnić swojej cerze regenerację, na noc postaw na bogaty krem lub kremoserum.
Skóra po opalaniu – co pomoże?
Ty z pewnością kochasz słońce, ale Twoja skóra niekoniecznie. Kiedy tylko zauważysz pojawiający się rumień, natychmiast zejdź ze słońca i przemyj ją kojącym żelem pod prysznic. Bardzo często po opalaniu na dekolcie pojawia się „pokrzywka”. Spokojnie. To jeszcze nie powód do paniki! Wystarczy, że użyjesz łagodzących kosmetyków i zażyjesz leki antyhistaminowe. Jeśli twoja cera wydaje się mocno przesuszona kilkudniowym intensywnym opalaniem, postaw na maseczki regenerujące. Przyspieszą one odnowę naskórka, podziałają także antyzapalnie. W celu dogłębnej regeneracji cery po słońcu, możesz sięgnąć po maski witaminowe. Zapobiegają one szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz naprawiają szkody wyrządzone przez promieniowanie UV.
Jak aplikować balsam po opalaniu?
Oczywiście po kąpieli słonecznej należy wziąć chłodny prysznic, a po jego skończeniu delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem. Po opalaniu Twoja skóra potrzebuje szczególnej troski. Najlepiej, jeśli sięgniesz po balsam, który zawiera cały szereg dobroczynnych składników i właściwości. A więc powinien on nawilżyć, zregenerować, odświeżyć i ochłodzić Twoją rozgrzaną opalaniem skórę. Balsam zastosowany na skórę po kąpieli powinien także łagodzić podrażnienia oraz niwelować uczucie ściągnięcia. W wilgotną jeszcze skórę wmasuj okrężnymi ruchami balsam i odczekaj do jego wchłonięcia.
Jak utrwalić opaleniznę?
Po opalaniu należy zadbać o to, by skóra była w odpowiedni sposób nawilżona i natłuszczona. Aby utrwalić opaleniznę, warto stosować kremy, których podstawowymi składnikami są przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C, E, a także olej z pestek winogron. Pomogą one usunąć wolne rodniki z głębszych warstw skóry. Do podkreślania opalenizny na twarzy dobrym rozwiązaniem może okazać się stosowanie kremu rozświetlającego, który poprzez właściwości odbijania światła sprawi, że cera dzięki zyskaniu pięknego kolorytu, będzie wyglądać na wypoczętą i zregenerowaną.