Revitacell

Biodermokosmetyki na bazie komórek macierzystych

Biodermokosmetyki Revitacell® zawdzięczają swoją aktywność komórkom macierzystym hodowanym w warunkach laboratoryjnych. To właśnie komórki macierzyste, zwane również komórkami pnia (stem cells), dają możliwość ciągłej wymiany i odnowy naskórka. Znajdują się one w warstwie podstawnej naskórka (stratum basale), w regionie wybrzuszenia (bulge region), przy ujściu gruczołu łojowego oraz w macierzy germinalnej mieszka włosowego. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu komunikacji komórkowej aktywne składniki zawarte w surowcu Biocervin® pobudzają nasze komórki macierzyste do aktywności.

Surowiec Biocervin?

To aktywny, opatentowany składnik wszystkich kosmetyków Revitacell®, opracowany na bazie komórek macierzystych MIC-1. Pobranie materiału źródłowego z rosnącego poroża jelenia szlachetnego nastąpiło podczas zabiegu pielęgnacyjnego odrastającego poroża jelenia z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Tak pozyskana linia komórkowa jest do dzisiaj laboratoryjnie hodowana bez konieczności ponownego pozyskiwania materiału biologicznego. Ze względu na wyjątkowe cechy: – tempo wzrostu poroża jelenia to 2 cm na dobę, – zdolność komórek macierzystych do szybkiego stymulowania komórek do regeneracji i odbudowy, – ponad 95% zgodność komórek MIC-1 z komórkami ludzkimi, surowiec Biocervin® jest wyjątkowy.

Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, brwi i rzęs.

Revitacell

Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, brwi i rzęs.

Natura

Źródło siły biodermokosmetyków Revitacell® tkwi w przyrodzie, która nas otacza. Dlatego działają dosłownie jak w naturze. Ich aktywnym składnikiem jest Biocervin® oparty o opatentowaną linię komórek macierzystych MIC-1 pozyskanych z poroża jelenia szlachetnego. Zawarte w nich aktywne czynniki białkowe w naturalny sposób stymulują procesy regeneracji komórek przywracając im ich prawidłowe funkcje, ponadto nie uczulają i nie są immunogenne. Kosmetyki Revitacell® zawierają także inne składniki pochodzenia naturalnego m.in.: ekstrakt ze złotych alg, masło shea czy oleje roślinne, dzięki którym komórki macierzyste docierając do wymagających regeneracji warstw skóry oraz do cebulek rzęs i brwi.

Skuteczność

Produkty Revitacell® zawdzięczają swoją skuteczność wykorzystaniu mechanizmów działania komórek macierzystych. To one, zwane również komórkami pnia (stem cells), dają możliwość ciągłej odnowy skóry. Znajdują się one w skórze oraz w mieszkach włosów. Wystarczy wspomnieć, że poroże jelenia, z którego zostały pobrane, jest biologicznym fenomenem. Przyrasta nawet do 2 cm na dobę! Surowiec kosmetyczny Biocervin® aktywuje, budzi komórki macierzyste do działania wykorzystując mechanizm komunikacji komórkowej. Wyzwalany jest proces autoregeneracji, odnowy na poziomie komórkowym.

Innowacyjność

W laboratorium Stem Cells Spin, dzięki nieszablonowemu podejściu do badań i pionierskiej metodzie hodowli komórek macierzystych, otrzymano stabilną linię komórkową, zaprojektowano i zarejestrowano aktywny składnik kosmetyczny NHAC Biocervin MIC-1. Surowiec Biocervin® powstaje w dedykowanym dla hodowli komórek macierzystych laboratorium do produkcji kosmetyków, wyrobów medycznych i leków. Nasze produkty są wyjątkowe także dlatego, że chronione patentami składniki oraz rozwiązania stosowane są wyłącznie w kosmetykach Revitacell®.

Nauka

Coraz liczniejsze doniesienia o niezwykłych właściwościach komórek macierzystych z poroża jelenia zainspirowały grupę naukowców do przyjrzenia się tym strukturom, będącym alternatywą dla sztucznie syntetyzowanych substancji obecnych w produktach pielęgnacyjnych czy leczniczych. Momentem przełomowym było pobranie komórek i wyprowadzenie stabilnej linii komórkowej gwarantującej ciągłość i powtarzalność produkcji. Dziś komórki macierzyste MIC-1 namnażane są w laboratorium na skalę przemysłową. Wyniki badań służą projektowaniu coraz doskonalszych produktów. Każdy biodermokosmetyk zawierający Biocervin® tworzony jest z myślą „nauka w służbie urody”.

Unikatowość

Revitacell® to pierwsze i jedyne na świecie biodermokosmetyki zawierające surowiec z porożogennych komórek macierzystych. Wykorzystanie komórek macierzystych MIC-1 przy tworzeniu Biocervinu pozwoliło osiągnąć niepowtarzalny skład i działanie preparatów Revitacell®. Są one tak wyjątkowe, jak wyjątkowa jest natura.

Składnik biotechnologiczny Biocervin®

Produkcja surowca do innowacyjnych biodermokosmetyków Revitacell® realizowana jest w laboratorium dedykowanym do zaawansowanego procesu hodowli komórek macierzystych w reżimach farmaceutycznych.
Pod okiem najlepszych specjalistów, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i w sterylnych warunkach przechowywana jest oraz namnażana linia komórkowa MIC-1 wyprowadzona z poroża jelenia szlachetnego ponad dziesięć lat temu. Z niej pochodzi Biocervin® główny składnik biodermokosmetyków Revitacell®.
Tu prowadzone są zaawansowane badania mające na celu wykorzystanie komórek macierzystych z poroża jelenia w medycynie.

Nasze laboratorium

Prawie 7-milionowa inwestycja.

Prawie 7 milionów złotych zainwestowane w najwyższej jakości sprzęt! To laboratorium jest naszą największą dumą. Tutaj przechowujemy naszą linię komórkową MIC-1 o nieograniczonej liczbie podziałów wyprowadzoną z poroża jelenia szlachetnego z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. W nim też prowadzona jest ich ciągła hodowla, z której pochodzi główny składnik naszych biodermokosmetyków – NHAC Biocervin MIC-1.

Odtwórz film

Laboratorium w liczbach

  • 12 mln komórek
    Tyle porożogennych komórek macierzystych wykorzystano średnio w każdym produkcie
  • 2 cm
    Biologiczny fenomen - poroże jelenia przyrasta nawet do 2 cm na dobę!
  • ponad 95%
    zgodność porożogennych komórek MIC-1 z komórkami ludzkimi