Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, co oznacza, że wymaga także szczególnej pielęgnacji z naszej strony. Pomóc w tym mogą specjalne kremy pod oczy, które wybrane w sposób właściwy, ochronią wrażliwy rejon oczu i nadadzą blasku naszemu spojrzeniu. Czym się przy tym kierować?
- Właściwości skóry pod oczami
- Jak wybrać krem pod oczy?
- Jak wybrać nawilżający krem pod oczy?
- Jaki krem pod oczy przeciwzmarszczkowy?
- Jaki krem pod oczy na cienie?
Właściwości skóry pod oczami
Myśląc o pielęgnacji skóry najczęściej mamy na myśli kremy do twarzy, które mogą ją nawilżyć, odżywić oraz zapobiegać starzeniu. Mimo wszystko kremy te z racji nieco cięższej konsystencji nie nadają się do tego, by stosować je na skórę pod oczami. W tym miejscu jest ona wyjątkowo cienka i wrażliwa, a także znacznie bardziej podatna na czynniki zewnętrzne. To po oczach najczęściej widać wszystkie trudny jakie znosimy na co dzień i wpływa to na nasz wygląd. Takie czynniki jak zła dieta, zmęczenie czy starzenie się uwidacznia się właśnie w tych rejonach.
Dlatego też o skórę pod oczami powinno się szczególnie dbać i do codziennej pielęgnacji włączyć także specjalne kremy, które nas w tym wspomogą. Tak jak w przypadku każdego innego kosmetyku i tutaj należy wybór uzależnić od potrzeb naszej skóry.
Jak wybrać krem pod oczy?
Wybór kremu pod oczy będzie zależał w pierwszej kolejności od potrzeb naszej skóry. Producenci kosmetyków oferują kremy pod oczy nawilżające, przeciwzmarszczkowe czy zmniejszające cienie pod oczami. Typ cery także będzie miał tutaj znaczenie i może się okazać, że konieczne będzie stosowanie kosmetyków dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Wiek również jest tutaj ważny, ponieważ nieco inny typ kremów wybierzemy mając lat 20, a inny mając lat 50 i więcej. Na początku warto zainwestować w lekkie kremy nawilżające pod oczy, i dopiero z czasem przejść do kremów bardziej ujędrniających i przeciwzmarszczkowych.
Jak wybrać nawilżający krem pod oczy?
Ponieważ skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, szczególnie na promieniowanie UV, istotne jest, by zadbać o jej jak najlepsze nawilżenie. Przydatny może być do tego koncentrat regenerujący pod oczy, który jest właśnie kremem nawilżającym. Stosuje się go na dzień lub na noc, często też jest wykorzystywany jako podkład pod makijaż. Skład takich kremów najczęściej obfituje w witaminy B3, E, a także kwas hialuronowy. Dodatkowo wykorzystuje się także różnego typu oleje (z wiesiołka, migdałowy, sojowy z orzechów) oraz składniki typu masło shea, wyciąg z zielonej herbaty czy kofeina. Pozwala to na wzmocnienie warstwy hydrolipidowej skóry, przeciwdziała przesuszeniu i pomaga w zachowaniu gładkiej i jędrnej skóry.
Jaki krem pod oczy przeciwzmarszczkowy?
Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 20 roku życia, jednak dopiero po 30-tce możemy zacząć poważnie myśleć o kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Początkowo mogą być to produkty o lekkim działaniu ujędrniającym, z wiekiem jednak konieczne będzie zastosowanie silniejszych składników. Dzieje się tak, ponieważ im jesteśmy starsze, tym produkcja kolagenu coraz bardziej spada. Odpowiednie składniki zawarte w kremach przeciwzmarszczkowych wspierają tę produkcję, jednocześnie mając działania liftingujące. Dodatkowo wpływają pozytywnie na nawilżenie i regenerację skóry. Najczęściej spotykane składniki to kwas hialuronowy, retinol oraz koenzym Q10.
Jaki krem pod oczy na cienie?
Cienie i obrzęki pod oczami to bolączka wielu kobiet. Wystarczy jedna źle przespana noc, by nasze oczy nie wyglądały najlepiej. Jedne panie są na to bardziej odporne, inne mniej, ale niezależnie od przyczyny, pomocne będzie zastosowanie kremów pod oczy, które zniwelują ten efekt. Najlepiej jeżeli w składzie tych kosmetyków znajdzie się rozjaśniająca witamina C, witamina K, a także pobudzająca krążenie kofeina oraz ekstrakt z kory brzozy czy bławatka, które łagodzą obrzęki.