Serum – słowo, które dla wielu brzmi dość obco. Tymczasem okazuje się, że to kosmetyk. Dlaczego jednak nie mówimy na niego krem, a znaleźliśmy osobne określenie? Przede wszystkim po to, by właśnie rozróżnić te dwa pojęcia. Czym jest serum? Wyjaśniamy!

Co to jest serum?

Serum to bardzo skoncentrowany kosmetyk. Najczęściej jego zadaniem jest poradzenie sobie z konkretnym problemem. Jest bardziej „bogaty” niż zwykły krem. Ma w sobie więcej substancji aktywnych. Choć najczęściej jest to jeden składnik. Taki, który jest skoncentrowany na jednym działaniu. Warto wiedzieć, że mimo to jest lżejszy niż krem i odżywki. Dostaje się głęboko w warstwę skóry lub włosa, by w pełni zregenerować to, co wymaga odżywienia.

Serum do rzęs

Serum do rzęs to preparat, który ma za zadanie odżywić rzęsy. Sprawić, by były dłuższe, gęstsze i przyciemnione. Regularnie stosowane daje widoczne efekty.

Odżywka stymulująca wzrost rzęs Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy sprawdzi się więc u osób, które mają rzadkie, krótkie rzęsy. Niezależnie od tego, czy ich kiepska kondycja jest wynikiem negatywnych czynników zewnętrznych, przedłużania rzęs, ich złej pielęgnacji czy choroby. Dzięki serum do rzęs włoski mogą być grubsze, dłuższe, mniej wypadać.

Oczywiście odżywkę do rzęs od Revitacell mogą stosować również posiadacze zdrowych rzęs. Dzięki kosmetykowi staną się ciemniejsze, bardziej podkręcone, będą znacznie wolniej wypadać.

Jak stosować serum do rzęs?

W przypadku serum do rzęs, bardzo ważne jest to, jak się je aplikuje. Tylko trzymając się konkretnych zaleceń, można zagwarantować sobie, że zobaczy się efekty. Istotne jest przede wszystkim to, by przed aplikacją kosmetyku, dokonywać dokładnego oczyszczenia rzęs. Demakijaż jest bardzo ważny. Jeśli rzęsy będą choć odrobinę ubrudzone resztkami kosmetyków do makijażu, a także kurzem i innymi zanieczyszczeniami, wówczas jest znacznie mniejsza szansa, że serum zdoła dotrzeć w głąb włosa.

Aby jak najszybciej zobaczyć efekty stosowania serum do rzęs, warto nakładać je dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Większość preparatów można stosować pod makijaż. Serum do rzęs Revitacell ma lekką konsystencję, więc łatwo się je nakłada, szybko się wchłania i można po nim wytuszować rzęsy.

Serum do rzęs swoim wyglądem przypomina kosmetyki do malowania oczu. W zależności od firmy może przypominać mascarę lub eyeliner. Nasze serum do rzęs jest w smukłym opakowaniu ze szczoteczką. Dzięki temu łatwe jest dozowanie niewielkiej ilości kosmetyku. Co więcej, szczoteczka pozwala na rozczesanie włosków i równomierne pokrycie ich preparatem. Odpowiednia aplikacja serum do rzęs Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy nie powoduje podrażnień oczu.

Czy jest sens kupować serum do rzęs?

Oczywiście, że warto kupić serum do rzęs. Co ciekawe, jest to nie tylko preparat, który odżywia rzęsy, ale też z powodzeniem nakładać go można także na brwi. Dzięki składnikom aktywnym staną się bardziej odżywione. Serum do rzęs hamuje wypadanie włosków i inicjuje ich wzrost. Dzięki temu możliwa jest znaczna poprawa linii oprawy oka. To przekłada się na bardziej wyraziste spojrzenie.