Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, wymaga właściwej pielęgnacji. Łatwo może ulegać podrażnieniom, wysuszać się, dlatego konieczne jest stosowanie kremów przeznaczonych wyłącznie do tego miejsca. A czym będzie różnić się drogeryjny kosmetyk od naturalnego kremu pod oczy?

Jak dbać o skórę pod oczami?

Zanim dojdziemy do kwestii związanych ze składem produktów kosmetycznych, chcielibyśmy podzielić się kilkoma wskazówkami, które pomogą w codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami.

Pod oczami łatwo pojawiają się worki, cienie, zmarszczki. Najczęściej jest to wynikiem stresu, przemęczenia, braku snu. Jeśli nie chcesz, aby Ciebie również to dotyczyło, powinnaś zadbać o to, aby się odpowiednio wysypiać. I nie chodzi tu tylko o ilość godzin, ale także o warunki – pomieszczenie w którym śpisz powinno być przewietrzone, powietrze nie może być suche.

A co, gdy wróciłaś późno do domu i rano musisz wstać? Mamy szybki sposób na podkrążone oczy. Wystarczy zaparzyć kawę i ostudzić ją nieco. Następnie zamocz w niej wacik i przyłóż pod oczami. Trzymaj go tak przed 2-3 minuty, po czym nałóż na skórę krem. Kofeina działa pobudzająco, powinna też zlikwidować obrzęki, cienie.

Oprócz tego pamiętaj, żeby codziennie, przed snem, wykonać demakijaż. W innym wypadku jedynie podrażnisz oczy, które rano będą zaczerwienione, podkrążone. Przy okazji, jeśli chcesz wzmocnić rzęsy, przed ich wytuszowaniem nałóż odżywkę, która nie tylko je zregeneruje, ale także ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem pod oczy – czym się kierować podczas wyboru?

No dobrze, a czym się kierować podczas wybierania kremu pod oczu? Powinien być nawilżający, rozjaśniający, zapobiegający powstawaniu cieni czy może przeciwzmarszczkowy? Tak naprawdę dobry kosmetyk będzie spełniać wszystkie te cechy.

I co istotne, w tej strefie pierwsze zmarszczki pojawiają się bardzo szybko. Dlatego ważne jest, aby działać profilaktycznie, nie musisz się więc wstydzić, że w wieku dwudziestu kilku lat używasz produktu przeciwzmarszczkowego. Krem pod oczy powinien mieć w sobie witaminę C (rozjaśnia cienie), witaminę E (to tzw. „witamina młodości”), a także wyciągi ze świetlika i aloesu, które mają właściwości łagodzące.

Ponadto konsystencja kremu powinna być lekka, aby łatwo się go rozprowadzało i szybko się wchłaniał. Jest to szczególnie ważne rano, gdy chcesz zrobić makijaż.

A czy jest sens kupować produkty skierowane do kobiet w wieku 20+, 30+, 40+ itd.? Niekoniecznie. Jak już wspominaliśmy, dobry kosmetyk będzie spełniać kilka funkcji jednocześnie. Tak naprawdę na każdym etapie życia najważniejsze jest nawilżenie, odżywienie i uelastycznienie tych okolic.

Czy opłaca się kupować naturalne kremy na zmęczone oczy?

Często można spotkać się z zarzutem, że naturalne kremy pod oczy i tak zawierają w sobie konserwanty, po co więc przepłacać. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że aby produkt mógł mieć datę ważności dłuższą niż kilka tygodni, musi zawierać konserwanty. Ważne jest natomiast, jakiego są pochodzenia. Jeśli są one naturalne, to nie będą podrażniać skóry, wywoływać zaczerwieniania lub wręcz… wysuszać ją.

Produkty z dobrym składem zawierają wiele cennych składników aktywnych, które przenikają w głąb skóry. Natomiast większość drogeryjnych kosmetyków na pierwszym miejscu w składzie ma jedynie tzw. zapychacze i substancje poprawiające konsystencję oraz zapach. I nawet jeśli oprócz tego posiadają składniki o korzystnym działaniu, to jest niewielka szansa, że dadzą efekty.

Dlatego nasza odpowiedź brzmi: tak, opłaca się kupować naturalne kremy na zmęczone oczy. Choć zwykle są one droższe, to jednocześnie bardziej wydajne, skuteczne. W konsekwencji więc jest to lepsza inwestycja.