Z naszego poradnika dowiesz się, na czym polega mezoterapia, jakie są jej rodzaje i kiedy oraz jak często warto ją stosować. Przeczytaj artykuł, jeśli marzysz o skórze, która wygląda młodo i zdrowo. Poznaj zalety mezoterapii, by uświadomić sobie, jak niewiele dzieli Cię od poprawy stanu cery i własnego samopoczucia.

Mezoterapia – co to jest?

Mezoterapia to zabieg, o którym mówi się coraz więcej. Głównie z uwagi na to, że można ją stosować tak w profesjonalnych gabinetach, jak i w warunkach domowych. Na czym jednak polega taka mezoterapia twarzy? Przede wszystkim o zabiegu warto wiedzieć to, że jest on niechirurgiczny i ma działanie miejscowe. Polega na tym, że substancje dostarczane są bezpośrednio do skóry właściwej. Dzięki temu więc substancje zawarte w preparatach – lecznicze, regenerujące, odżywcze znacznie lepiej są wchłaniane i wykorzystywane do odbudowy skóry.

Rodzaje mezoterapii

Wyróżniać można kilka różnych rodzajów zabiegów określanych nazwą „mezoterapia”. Swego czasu najpopularniejsza była mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzania substancji aktywnych za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle lub z wykorzystaniem urządzenia wykonującego niewielkie nakłucia w skórze.

Drugi rodzaj– mezoterapia bezigłowa to mniej inwazyjny zabieg. Wprowadza się substancje lecznicze metodą elektroporacji, a więc z wykorzystaniem prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. To on sprawia, że zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej.

Wiele osób zastanawia się, czy lepsza jest mezoterapia igłowa czy bezigłowa. Prawda jest jednak taka, że tutaj dużą rolę odgrywa inwazyjność. Jest wiele przeciwwskazań do wykonywania mezoterapii igłowej. Owszem, mikrouszkodzenia pobudzają do produkcji kolagenu, jednak czasami efekt może być odmienny od oczekiwanego. Wówczas zdecydowanie lepsza, bo bezpieczniejsza jest mezoterapia bezigłowa.

Warto wiedzieć, że wyróżnia się niej sonoforezę i jonoforezę. Pierwsza wykorzystuje ultradźwięki do wprowadzania w skórę substancji aktywnych, a druga – dysocjację elektrolityczną roztworu leczniczego.

Mezoterapia – czy warto?

A czy warto w ogóle decydować się na zabieg mezoterapii? Oczywiście, że tak! Znaczenie jednak ma to, by użyto do niej kosmetyków, które faktycznie sprawią, że skóra znacznie się zregeneruje, a także będzie wyglądała młodziej. Warto postawić na mezoterapię regenerującą MIC-1 lub anti-aging MIC-1.

Pierwsza posiada substancje takie jak witamina B3, B5, alantoina, a druga B3 i ekstrakt z kiełków krokosza. Oba produkty jednak wzbogacono o NHAC Biocervin MIC-1, czyli kompleks aktywnych czynników białkowych pozyskiwanych z poroża jelenia szlachetnego, które stymulują komórki skóry do naturalnej odnowy oraz powstrzymują procesy starzenia.

A w jakim wieku mezoterapia bezigłowa da najlepsze efekty? W każdym! Dzięki innowacyjnemu sposobowi wtłaczania cennych składników w głąb skóry, można liczyć na zauważalne efekty w każdym wieku.