Długie, gęste i mocne rzęsy sprawiają, że spojrzenie nabiera głębi. Staje się bardziej tajemnicze, a my dzięki temu czujemy się bardziej atrakcyjne. Wiele kobiet decyduje się na doczepianie sztucznych rzęs lub stara się własne włoski podkręcić na zalotce, pogrubić i wydłużyć tuszem do rzęs. Tymczasem okazuje się, że stosując odżywkę do rzęs można sprawić, że naturalne włoski staną się idealne. Jak tego dokonać?

Czym jest odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs to preparat, którego zadaniem jest poprawa ich wyglądu. Możliwe jest to dzięki ich wzmocnieniu. Dobra odżywka do rzęs powinna sprawić nie tylko, że włoski staną się mocniejsze, grubsze, dłuższe i bardziej lśniące, ale też wpłynąć pozytywnie na ich porost.

Każdej kobiecie zależy bowiem na tym, by oprawa oka była ciemna, a spojrzenie zalotne. To właśnie dzięki długim, podkręconym rzęsom, oko zupełnie inaczej się prezentuje. Warto zwrócić uwagę i na to, że najlepsza odżywka do rzęs, aby móc spełnić wymagania, powinna nie tylko być skuteczna, ale i bezpieczna dla skóry oraz oczu. Co więcej, powinna być też łatwa w aplikacji. Z kolei często najważniejsze oczekiwanie to szybkość działania. Tylko czy to możliwe?

Odżywka do rzęs – działanie

Okazuje się, że na to, jak wyglądają nasze rzęsy wpływ ma zła dieta, stres, choroby, stosowanie zbyt silnych kosmetyków kolorowych oraz przedłużanie rzęs. Warto więc wyeliminować każdą z tych przyczyn, jednocześnie włączając do pielęgnacji serum do rzęs. Dzięki temu będzie można wpłynąć na poprawę ich wyglądu.

Nie można oczekiwać efektów stosowania odżywki do rzęs już po pierwszym użyciu. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że cykl życia rzęs dzieli się aż na pięć faz. W pierwszej rosną, następnie gdy osiągają określoną długość, zatrzymują się. W tym momencie cebulka wypuszcza nową rzęsę. Ta niejako wypycha starą, która wypada. Zostaje tylko nowa, krótka rzęsa, która zaczyna rosnąć i cykl zaczyna się od nowa.

Właśnie dlatego codziennie da się zaobserwować wypadanie rzęs. Jednak nie ma co się obawiać. Zakłada się, że w tej samej fazie wzrostu jest 1/3 wszystkich włosków. W związku z czym nie grozi nam, że wszystkie naraz wypadną.

Wiedząc jednak, jak to wygląda, łatwiej jest zrozumieć, że odżywka zadziała na rzęsę, ale nie od razu. Musi trafić na dobry moment. Jeśli odżywka na porost rzęs zostanie wchłonięta, zacznie stymulować włosek do większego wzrostu. Wówczas cykl jej życia się wydłuży, stanie się też znacznie dłuższa i grubsza. Często dzięki odżywce cebulki, które nie wypuszczały nowych włosków, zaczynają być bardziej aktywne. Rzęsy więc stają się gęstsze. Skoro jednak rzęsa ma cykl życia około 100 dni, trzeba poczekać 3-4 miesiące na spektakularne efekty.

Jak wybierać odżywkę do rzęs?

Aby odżywka do rzęs faktycznie zadziałała, należy przede wszystkim postawić na kosmetyk, który będzie miał dobry skład. Niezbędna jest witamina B3, która stymuluje produkcję kolagenu, wzmacniającego cebulki włosów, ale i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ważna jest też witamina B5, a więc D-pantenol, który nawilża i pogrubia włoski. W odżywce do rzęs Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy zastosowano dodatkowo składnik NHAC Biocervin MIC-1, czyli surowiec, który sprawia, że rzęsy stają się gęste i mocne oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Wszystko dzięki innowacyjnym czynnikom białkowym.

Odżywka do rzęs – jak stosować?

A jak używać odżywki do rzęs, by czerpać z niej to, co najlepsze i widzieć efekty jej działania? Serum do rzęs nanosi się raz lub dwa razy dziennie na rzęsy oczyszczone z makijażu. Dzięki szczoteczce da się kosmetyk dokładnie nałożyć na całej długości włosków. Po nałożeniu odżywki na rzęsy należy chwilę odczekać, by się wchłonęła. Potem z powodzeniem można pokryć je mascarą.