Odżywki do rzęs od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a na rynku mamy coraz większy wybór tych produktów. To sprawia, że nie zawsze łatwo jest zdecydować się na jeden konkretny kosmetyk, ponieważ każdy z nich obiecuje cudowne efekty. Czym kierować się przy wyborze odżywek do rzęs i w jaki sposób je porównywać?

Jak działają odżywki do rzęs?

Działanie odżywki do rzęs będzie uzależnione od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo kosmetyków, które mają wydłużać, pogrubiać, wzmacniać i pobudzać do wzrostu, a efekt powinien być widoczny dosyć szybko i utrzymywać się przez dłuższy czas. Dokładny sposób działania zależny jest przede wszystkim od zawartych w odżywce składników, przy czym najlepiej jeżeli będą one maksymalnie naturalne. Dlaczego? Tylko wtedy będzie można liczyć nie tylko na skuteczny kosmetyk, ale i bezpieczny, bowiem jego stosowanie nie powinno wywoływać żadnych podrażnień, ani uczuleń.

Dzięki zastosowaniu witamin i minerałów dostępnych w naturze można liczyć na szybszy wzrost rzęs, ich wzmocnienie oraz większą gęstość. Pozwala to także na regenerację, w momencie gdy mamy do czynienia z większą łamliwością oraz przerzedzeniem. Choć są to kosmetyki, znacznie zbliżają się one do formy leku.

Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Podczas zakupów kosmetycznych najczęściej kierujemy się ceną, jednak to nie ona powinna być dla nas najważniejszym wyznacznikiem, a przeznaczenie odżywki i jej zawartość. Dobrze jest więc czytać opakowania, by wiedzieć jakie ma składniki aktywne. Istotne jest, by produkt był jak najbardziej naturalny, z witaminami i minerałami, które w sposób bezpieczny wpłyną na kurację rzęs bez zbędnych podrażnień. Jakie składniki powinny znaleźć się w odżywce regenerującej? Warto zwrócić uwagę na obecność kreatyny, biotyny, witaminy A, C, E, B5, B3, a także składników roślinnych, w tym aloesu, świetlika czy herbatę. Coraz popularniejsze jest także wykorzystanie komórek macierzystych, które działają jako dodatkowe wzmocnienie oraz środek ochronny.

Jak porównać odżywki do rzęs?

W internecie można znaleźć dużo rankingów kosmetycznych, które zestawiają między sobą najpopularniejsze produkty – w przypadku odżywek do rzęs także można je znaleźć. Najczęściej porównuje się je biorąc pod uwagę kilka aspektów jak sposób działania, efekt wizualny, ewentualne efekty uboczne, długość działania, a także cenę. Zazwyczaj wymienia się także inne zalety oraz szerzej opisuje sam produkt. Takie zestawienia i rankingi są najczęściej efektem doświadczeń użytkowników, którzy próbując różnych odżywek sprawdzają ich działanie.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy ma inne potrzeby i to, co działa na jedną osobę i jest dla niej dobre, niekoniecznie sprawdza się w innych przypadkach. Dlatego też istotne jest zarówno dokładne zapoznanie z produktem kosmetycznym, opiniami o nim, a także samodzielne jego przetestowanie. W ten sposób będziemy w stanie dopasować odżywkę do rzęs najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom.

Odżywka do rzęs czy serum?

Odżywka do rzęs najczęściej wykorzystywana jest jako wsparcie dla naszych naturalnych włosków, za jej pomocą wzmacniamy je i odżywiamy. Serum do rzęs ma podobną, choć jednak nieco inną rolę – jego podstawowym zadaniem jest zregenerowanie zniszczonych i słabych rzęs. To swego rodzaju kuracja lecznicza, mająca na celu dostarczenie włoskom niezbędnych składników odżywczych, których nie da się przekazać w inny sposób. Serum jest bardziej skoncentrowane i ma większe bogactwo składników odżywczych.