Jednym z częściej wybieranych produktów kosmetycznych jest odżywka do rzęs. Ma ona dość szerokie zastosowanie, dzięki czemu jest w stanie nie tylko wzmocnić naturalne rzęsy, ale i je odżywić, wydłużyć, pogrubić czy odbudować. Wybór produktów tego typu na rynku jest duży, czym się jednak kierować? Jaka odżywka do rzęs będzie najlepsza?

Jak odżywiać rzęsy?

Wizytówką każdej kobiety są jej oczy, a największą uwagę przyciągają okalające je rzęsy. Natura może obdarzyć nas pięknymi gęstymi czarnymi rzęsami lub też nam ich poskąpić, przez co będą słabsze i krótsze. Niezależnie od typu urody jaki reprezentujemy, rzęsy mają określoną długość życia, ok 120 – 150 dni, po których wypadają i są zastępowane nowymi włoskami. Oprócz uwarunkowań genetycznych, istotną rolę będzie miała również nasza dieta, styl życia, a także zastosowane środki pielęgnacyjne. Możemy efekt pięknych rzęs pokreślić dzięki specjalnym preparatom, które wzmocnią je i zregenerują pobudzając do wzrostu oraz chroniąc przed zbyt wczesnym wypadaniem.

Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Na rynku można znaleźć wiele różnych propozycji, a nasz wybór powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Najczęściej sięga się po kosmetyki, które rzęsy wydłużają, zagęszczają, pobudzają do wzrostu oraz odżywiają. Bardzo ważne jest także to, by dzięki nim rzęsy były mocne, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet mających problem z łamliwością włosków. Należy zwrócić uwagę także na takie kryteria jak bezpieczeństwo, ponieważ dobry kosmetyk do rzęs nie powinien podrażniać, piec i wprowadzać uczucie dyskomfortu. Z tego też powodu dobra odżywka do rzęs powinna być prosta w aplikacji oraz szybko się wchłaniać. Różne preparaty będą kładły rożny nacisk na poszczególne rezultaty, dlatego to od naszych wymagań będzie zależało, który z nich wybierzemy.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Stosowanie odżywek do rzęs jest bardzo proste. Same kosmetyki mają formę maskary – niewielkiego opakowana z produktem odżywczym i szczoteczką lub pędzelkiem. Odżywkę zawsze stosuje się na wcześniej dokładnie oczyszczone rzęsy i nakłada od nasady aż po końce. Należy używać zgodnie z zaleceniami producenta, najczęściej 1 – 2 razy dziennie rano i/lub wieczorem. Może być stosowana osobno lub jako baza pod tusz do rzęs. Przy aplikowaniu trzeba też uważać, aby preparat nie dostał się do oka, co mogłoby doprowadzić do powstania podrażnień.

Czym się kierować przy wyborze odżywki do rzęs?

Nie tylko oczekiwany efekt będzie dla nas ważny, ale i składniki odżywki. Chcemy aby nasze rzęsy szybciej rosły, były dłuższe i gęstsze, ale by efekt był widoczny, a stosowanie preparatu bezpieczne, ważne jest to, co ma on w środku. Najlepiej sięgać po odżywki i serum do rzęs na bazie naturalnej. Istotne będą więc choćby witaminy B3 i B5 odpowiedzialne za ochronę przed promieniowaniem UV, wpływające na nawilżenie, pogrubienie i wzmacnianie cebulki włosa. Dobrze sprawdza się także witamina E i A. Ważna dla kondycji rzęs jest także kreatyna, biotyna, komórki macierzyste, cynk czy składniki roślinne (aloes, herbata, świetlik). Kupując więc odżywkę zwróćmy uwagę na to, co posiada w swoim składzie.

Jak dbać o rzęsy?

Rzęsy piękne i zadbane przyciągają uwagę, ale trzeba pamiętać, że są one także niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Chronią nasze oczy, gromadząc wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo mogą na nie niekorzystnie wpłynąć zabiegi kosmetyczne, zbyt częste i mocne pocieranie oczu (przy demakijażu), korzystanie z tuszów, zalotek czy doklejanie sztucznych rzęs. Dlatego tak istotne jest, by zadbać o ich kondycję i właściwie je odżywiać. Warto więc korzystać z odżywki albo serum regenerującego do rzęs, które bezpośrednio wpłyną na kondycję włosów i sprawią, że będą one długie, gęste i zdrowe. Regularne stosowanie może zapewnić nam oczekiwany efekt.