Producenci kosmetyków prześcigają się w wymyślaniu różnych składników kremów do twarzy. Z pewnością dzieje się tak, ponieważ rynek wysoko stawia poprzeczkę w tej kwestii. Nikogo nie dziwią już składniki takie jak śluz ślimaka czy jad żmii. Ale na tym oczywiście nie koniec. Warto przeczytać, jakimi składnikami zaskoczą nas nowoczesne kremy.

Wyciąg z białej i czarnej perły

Wyciągi z pereł już od dawien dawna były stosowane w kosmetyce. Kobiety dodawały je do naturalnego kremu do twarzy po to, by łatwiej rozprowadzał się na skórze. W obecnych czasach producenci trochę w inny sposób wykorzystują właściwości pereł. Perłowe mikroelementy zawarte w jasnej odmianie pereł, dodają cerze natychmiastowego blasku. Są one głównie składnikami kremu odżywczego do twarzy, który przeznaczony jest do cery suchej. Oprócz tego perły doskonale stymulują produkcję kolagenu i elastyny – tak potrzebnych cerze dojrzałej. Po 50. roku życia warto wybierać krem do twarzy z wyciągiem z czarnej perły, który delikatnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, chroniąc głębsze jego fragmenty przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste są składnikami pozyskiwanymi z takich roślin jak róże, algi, winogrona, które w naturalny sposób stymulują odnowę komórek macierzystych w naszej skórze. Ale nie jest to jedyne ich źródło. Przykładem może być innowacyjny składnik pozyskany z poroża jelenia szlachetnego. Krem z komórkami macierzystymi uruchamia procesy regeneracyjne, a dzięki temu skóra zyskuje witalność i blask. Ponadto kremy z zawartością tego składnika minimalizują wrażliwość skóry na podrażnienia oraz zwiększają odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, słońce i zanieczyszczenia. Bardzo często krem nawilżający do twarzy przeznaczony do cery ze specjalnymi potrzebami zawiera właśnie komórki macierzyste.

Śluz ślimaka

Media na całym świecie rozpisują się o dobroczynnym działaniu śluzu ślimaka. Nic dziwnego, gdyż zawiera on wszystko to, co jest potrzebne zniszczonej skórze wymagającej regeneracji i odmłodzenia, czyli kolagen, elastynę, kwas glikolowy i alantoinę. Składniki te i witaminy, to doskonały środek, który nie tylko odmładza skórę, ale także wygładza blizny i działa antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Z pewnością kremy ze śluzem ślimaka polubią kobiety, których cera jest bardzo wrażliwa, gdyż nie powoduje on podrażnień i ma działanie łagodzące.

Wyciąg z alg

Algi są bardzo bogate w mikro i makroelementy oraz witaminy. Oprócz tego zawierają kwas alginowy, który ma właściwości absorpcji wody. Krem zawierający algi wykazuje dużą zdolność przenikania składników odżywczych w głąb warstwy rogowej. Zawarte w algach witaminy z grupy B biorą udział w metabolizmie tłuszczy i białek. Witaminy E i C oraz beta karoten mają działanie antyrodnikowe, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz poprawiają koloryt cery. Panie, których skóra twarzy straciła swoją spoistość, powinny sięgnąć po krem ujędrniający, którego jednym ze składników są właśnie algi.