Rzęsy dla wielu z nas są przede wszystkim ozdobą. Długie, podkręcone i ciemne tworzą oprawę dla oczu, które sprawiają, że spojrzenie jest bardziej tajemnicze, ale i zniewalające. Jednak nie można zapominać, że rzęsy pełnią w organizmie również funkcję ochronną przed kurzem, zanieczyszczeniami i owadami. Właśnie dlatego warto dbać o to, by były zdrowe, mocne i długie.

W czym może pomóc odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs jest preparatem o złożonym działaniu. Sięgając po nią można liczyć na odżywienie rzęs. Dzięki temu ich naturalny wzrost jest przyspieszony, włoski są przyciemnione, dłuższe i grubsze. To sprawia, że są bardziej zagęszczone. Ponadto serum do rzęs dzięki dokładnemu pokryciu włosków chroni je przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń, wysokiej temperatury, wiatru.

Dlaczego rzęsy wypadają?

A kto powinien sięgnąć po odżywkę do rzęs? Przede wszystkim wskazane jest, by tego typu środki wybrały osoby, którym nadmiernie wypadają rzęsy. Może tak się zdarzyć po przedłużaniu rzęs, ale i w wyniku różnych chorób. Na stan rzęs negatywnie wpływają wahania hormonalne. Bardzo często pojawią się to przy niedoczynności tarczycy. Zapalenie brzegów powiek, spojówek, mieszków włosowych, łysienia plackowatego oraz niedobory witamin, również przyczyniają się do wypadania rzęs.

Nadmierne wypadanie włosków jest także wtedy, gdy ma się alergię na kosmetyk lub na soczewki kontaktowe. Do nadmiernej utraty rzęs prowadzi również stosowanie niektórych leków. Szkodliwy wpływ ma również zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów, uboga dieta.

Rzęsom zaszkodzić może nawet trudno zmywalny tusz, do którego zmycia nie wykorzystuje się wystarczająco tłustego kosmetyku. Nie powinno się rzęs pocierać wacikiem. Warto wiedzieć, że rzęsy często wypadają także przez spanie w makijażu.

Pogorszenie stanu rzęs może też być wynikiem wpływu pogody: mrozu, wiatru, słońca, gwałtownych zmian temperatury.

Kiedy potrzebujesz odżywki do rzęs?

Kiedy najlepiej jest sięgnąć po serum do rzęs? Wtedy, gdy nie jest się zadowolonym z tego, jak wyglądają. Jeśli włoski są słabe, cienkie, krótkie, wówczas potrzebują odżywienia.

Warto postawić na serum do rzęs Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy, które zawiera NHAC Biocervin MIC-1 oraz inne składniki białkowe. Dzięki uzupełnieniu ich witaminą PP i witaminą B5, ma się gwarancję, że wzmocnione zostaną cebulki, a rzęsy będą mniej wypadać i co ważne – będzie ich znacznie więcej.

Odżywka do rzęs to również kosmetyk, na który dobrze postawić, gdy jest się po przedłużaniu rzęs. Osłabione włoski potrzebują regenerujących substancji odżywczych.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Na początku warto aplikować odżywkę do rzęs dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zanim jednak się ją nałoży, należy dobrze zmyć makijaż. Serum do rzęs Revitacell jest w smukłym opakowaniu ze szczoteczką, więc nakłada się je jak mascarę. Pomaga w nabraniu odpowiedniej ilości kosmetyku. Aplikacja jest szybka i prosta. Komórki macierzyste zawarte w kosmetykach odżywiają, chronią i poprawiają wygląd rzęs.