Kobiety zwykle sięgają po serum do twarzy kiedy ich cera jest poszarzała i wygląda na zmęczoną. Serum jest kosmetykiem, który charakteryzuje się wysokim stężeniem składników aktywnych. Krem do twarzy ma dużo bardziej gęstą konsystencję i powinien być stosowany codziennie. Dowiedz się, jakie są różnice między serum do twarzy a kremem.

Czym jest krem do twarzy?

Krem do twarzy jest kosmetykiem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji cery. W dzisiejszych, pełnych chemii czasach, wiele kobiet decyduje się na naturalny krem do twarzy zawierający składniki organiczne pochodzenia roślinnego. Wiedz o tym, że krem należy dobierać do wieku oraz do typu cery. Jeśli jesteś posiadaczką cery suchej postaw na odżywczy krem do twarzy. Na rynku mnóstwo jest kosmetyków dedykowanych także posiadaczkom cer mieszanych i tłustych. Krem na dzień będzie się znacząco różnił od kremu na noc czy kremu pod oczy. Jego konsystencja będzie o wiele lżejsza, a sam kosmetyk będzie przeznaczony, by używać go pod makijaż. Krem nawilżający do twarzy ma przeważnie wiele składników zapobiegających odwodnieniu cery takich jak skwalan i kwas hialuronowy.

Serum do twarzy - co to za kosmetyk?

Dobry krem do twarzy to podstawa pielęgnacji, niemniej jednak warto od czasu do czasu sięgnąć po serum. Serum do twarzy jest kosmetykiem działającym mocniej niż krem, ale wyróżnia się o wiele lżejszą konsystencją. Należy je stosować najwyżej przez kilka tygodni po to, by odżywić i zregenerować skórę, na przykład po upalnym lecie. Serum nawilżające pozwala w szybkim czasie przywrócić optymalny poziom nawilżenia i spłycić zmarszczki. Dedykowane jest cerze, która jest przemęczona i straciła blask. Paniom borykającym się z przebarwieniami poleca się stosowanie serum z witaminą C. Pomaga ono uporać się z brązowymi plamami powstałymi w wyniku długiego przebywania na słońcu, a ponadto witalizuje i rozjaśnia cerę. Bardzo bogate sera zawierają unikalne składniki takie jak ekstrakt z kawioru, komórki macierzyste czy wyciągi z egzotycznych roślin.

Czym różni się krem do twarzy od serum?

Krem jest podstawowym kosmetykiem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji. Najczęściej polecany krem do twarzy to ten o właściwościach nawilżających, jednak nie u każdej kobiety się on sprawdzi. Kremy dzielimy na lekkie, półtłuste i tłuste. Konsystencja kremu znacznie się więc różni się od konsystencji serum. Kolejną różnicą między kremem a serum jest to, że kremu używasz codziennie, praktycznie przez całe życie, natomiast po serum sięgniesz wtedy kiedy twoja cera wymaga szczególnej pielęgnacji bogatej w składniki aktywne. Serum stosuje się więc tylko okresowo. Jest ono także kosmetykiem, który przynosi szybkie rezultaty - jego działanie regenerujące może być widoczne już po kilku tygodniach. Kremu należy używać systematycznie, by cera stała się nawilżona, a efekt przeciwzmarszczkowy zauważalny.

Jak stosować serum do twarzy?

Serum ze względu na dużą zawartość skoncentrowanych składników odżywczych i nawilżających nie musi być stosowane regularnie. Wystarczy tu kilka dni lub tygodni, by poprawił się stan skóry. Serum może być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z kremem. Jeśli zdecydujesz się stosować serum wraz z codzienną pielęgnacją, najpierw nałóż je na oczyszczoną cerę, a po jego wchłonięciu zaaplikuj krem przeznaczony do twoich potrzeb. Taka kolejność nakładania kosmetyków jest bardzo ważna (szczególnie latem), ponieważ krem bardzo często posiada filtry UV, a serum nie. Kobiety o cerze tłustej bądź mieszanej mogą stosować serum jako samodzielny kosmetyk na noc. Warto, abyś wiedziała, że jest ono preparatem luksusowym, jednak nie powinno zastępować kremu, który stanowi podstawę codziennej pielęgnacji.

Czym jest kremoserum?

Kremoserum to kosmetyk lekki i zarazem bogaty w składniki odżywcze. Jest ono połączeniem właściwości pielęgnujących serum i kremu, sprawdzi się więc, jeśli nie lubisz złożonej pielęgnacji, która może okazać się dla twojej skóry zbyt ciężka. Delikatne kremoserum na dzień pozwoli ci cieszyć się wszystkimi właściwościami serum i kremu, a przy tym szybko nałożyć makijaż. Z kolei kremoserum na noc sprawi, że składniki aktywne szybko się wchłoną, a ty nie będziesz musiała sięgać po wieloetapową pielęgnację.