Wydawałoby się, że o tym, jak istotny jest krem do twarzy nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że wiele kobiet wciąż rezygnuje z niego w pielęgnacji, a to poważny błąd. Warto zdać sobie sprawę z faktu, jak ważne jest to, by właściwie dobrać krem. Z czego można wybierać i co będzie najlepsze dla skóry?

Krem do twarzy – jak dobrać?

Bardzo istotne podczas wyboru kremu do twarzy jest to, jaką ma się cerę. To od jej typu zależy, jakie ma potrzeby. Jeśli skóra jest często napięta, sucha, łuszczy się – to oznacza, że jest sucha. Jej odwrotnością jest cera, która często się błyszczy i pojawiają się na niej wypryski – wówczas mówi się o skórze mieszanej lub trądzikowej. W sytuacji, gdy podczas zmiany temperatury, w czasie jedzenia ostrych potraw, a także w wyniku stresu skóra szybko się czerwieni, a także pękają na niej naczynka – jest się posiadaczem cery naczynkowej. Skóra pełna zmarszczek, bruzd to cera dojrzała. A jeśli nie widzi się na twarzy żadnego z powyższych problemów ma się szczęście – posiada się skórę normalną. Taka w pielęgnacji jest najłatwiejsza. Nie oznacza to jednak, że można traktować ją po macoszemu.

Rodzaje kremów do twarzy

Nawet jak się już pozna rodzaj cery, wciąż nie ma się łatwego wyboru. Trzeba jeszcze wiedzieć, jakie są kremy na rynku i które z nich sprawdzą się do jakiej skóry. Znaleźć można kremy nawilżające, matujące, odżywcze, ujędrniające, rewitalizujące… Które z nich sprawdzą się do jakiej cery?

Krem nawilżający to kosmetyk stworzony przede wszystkim z myślą o cerze suchej. Zawarte w nim składniki muszą zadbać o to, by skóra nie traciła wody. Dobry krem nawilżający nie jest jednak natłuszczający. Co więcej, musi skórę właściwie odżywić, złagodzić podrażnienia i zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Cera sucha ma znacznie większe predyspozycje do ich powstawania. Taki krem odżywczy powinien więc zwiększyć elastyczność suchej skóry. Dobrze więc, by tak jak regenerujące kremoserum na dzień Revitacell, posiadał w składzie masło shea i ekstrakt ze złotych alg. Ten krem odżywczy do twarzy posiada dodatkowo witaminę E, nazywaną „witaminą młodości” oraz innowacyjny składnik NHAC Biocervin® MIC-1 – surowiec z komórek macierzystych z poroża jelenia szlachetnego, który ma działanie regenerujące.

Warto zaznaczyć, że naturalny krem do twarzy, który ma za zadanie nawilżać skórę, powinien znaleźć się w kosmetyczce posiadaczek każdego typu cery. Jest obowiązkowy nie tylko przy skórze suchej, ale i naczynkowej. Panie, które mają cerę tłustą i problematyczną również muszą ją nawilżać, aby zmniejszyła ilość wydzielanego sebum. Na krem o działaniu nawilżającym powinna postawić posiadaczka cery dojrzałej. Tylko wówczas będzie w stanie zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Krem ujędrniający do twarzy to kosmetyk, który docenią posiadaczki każdej cery, gdy tylko przestaną mieć lat dwadzieścia kilka. Często mówi się o tym, że trzeba dobierać krem do wieku. Można się z tym zgodzić, ale nie ma też co się za bardzo do tego przywiązywać. Z powodzeniem krem do twarzy 30+ posłuży wcześniej i później. Ważne jest to, jaki ma skład. Tak samo jak i kremy do twarzy 40+ czy krem do twarzy 50+. Trzeba zdać sobie sprawę, że to nie napis na słoiczku powinien być wyznacznikiem, ale substancje, jakie wykorzystano do stworzenia kosmetyku. To one mają bowiem wpływ na jego działanie. Tak więc krem wygładzający do twarzy sprawdzi się w każdym wieku. Pomoże, a nie zaszkodzi. Panie dojrzałe powinny uwzględnić w pielęgnacji krem rewitalizująco-rozświetlający. Dzięki niemu skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd.

Krem na dzień i na noc?

Na koniec warto zaznaczyć, że nie jest to obojętne, jakiego kremu się używa na dzień, a jakiego na noc. Kosmetyki te mają bowiem zupełnie inną formułę. Krem do twarzy na dzień jest lżejszy, by móc nałożyć na niego makijaż, a często dodatkowo posiada filtr UV, by chronić skórę. Z kolei krem do twarzy na noc jest cięższy, ma większe stężenia substancji aktywnych, by w nocy móc zrewitalizować cerę w jak najlepszy sposób.