Mówiąc o kremach pod oczy, najczęściej mamy na myśli kosmetyki dla kobiet, bo to głównie one z niego korzystają. Co jednak w przypadku mężczyzn? Czy istnieją kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry pod oczami dla nich? Na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze? Czy mężczyzna powinien korzystać z kremów pod oczy?

Czy mężczyzna powinien korzystać z kremów pod oczy?

Gdy porusza się temat kosmetyków dla mężczyzn najczęściej wymienia się ledwo kilka podstawowych produktów, w tym szampon, odżywka, ewentualnie krem do twarzy czy kosmetyki do golenia. W listach tych kremy pod oczy nie są w ogóle uwzględniane, choć przecież tak jak u kobiet, tak i u mężczyzn skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Mężczyźni także są narażeni na szkodliwe działanie promieni UV, które przesusza i podrażnia skórę. Cienie pod oczami i pojawiające się zmarszczki nie są też domeną tylko kobiet – panowie także są na to narażeni, choć najczęściej nie zwracają na to uwagi, choć powinni.

Jak znaleźć krem pod oczy dla mężczyzn?

Z oczywistych względów wybór kremów pod oczy dla mężczyzn jest znacznie mniejszy niż w przypadku kosmetyków dla kobiet, co nie oznacza, że są one trudno dostępne. Już od kilku lat rynek kosmetyczny znacznie poszerzył listę swoich produktów dedykowanych dla panów i w drogeriach coraz częściej można znaleźć te kosmetyki, które jeszcze jakiś czas temu kojarzone były wyłącznie z kobietami. Produktów tych przybywa, jak również ich wybór staje się coraz bogatszy, tym samym także mężczyźni mogą dobrać taki krem pod oczy, który będzie odpowiadał ich potrzebom pielęgnacyjnym.

Jaki krem pod oczy dla mężczyzn?

Podobnie jak w przypadku kremów pod oczy dla kobiet, tak i tutaj mamy do czynienia z produktami o różnym przeznaczeniu. Tym samym można znaleźć kremy nawilżające i regenerujące, przeciwzmarszczkowe, liftingujące, chłodzące czy wygładzające oraz likwidujące worki pod oczami. Jak więc widać, panowie także mogą dobrać taki kosmetyk, jaki będzie spełniał ich podstawowe potrzeby niezależnie od typu cery oraz wieku. Zadbany mężczyzna powinien zająć się także pielęgnacją oczu, ponieważ to one najwięcej mówią o naszym stanie – ukazują nasz wiek, a także świadczą o naszej kondycji i aktualnym stanie zdrowia.

Jakie składniki kremów pod oczy dla mężczyzn?

Kremy pod oczy dla mężczyzn nie różnią się znacząco od tych dla kobiet. Najczęściej spotyka się składniki odpowiedzialne na właściwe nawilżenie oraz regenerację, co chroni przed nadmiernym wysuszeniem oraz promieniowaniem UV. Jest to też szczególnie przydatne dla osób, które dużo pracują przed komputerami, co znacząco wpływa na kondycję naszego wzroku i uwidacznianie się worków pod oczami. Z wiekiem skóra produkuje też coraz mniej kolagenu, odpowiedzialnego za nawodnienie i elastyczność, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek. Przydatne będą więc kremy pod oczy z kwasem hialuronowym oraz witaminami C, K, E i B. Często wykorzystuje się także olejki, ekstrakty ziołowe, masło shea czy kofeinę.

Delikatna konsystencja kremów pod oczy pozwala na szybkie wchłonięcie bez obciążenia dla skóry, co zapewnia zachowanie świeżego spojrzenia. Sama aplikacja jest prosta i szybka, co za tym idzie, zabiegi pielęgnacyjne nie trwają długo i można je włączyć do porannej czy wieczornej toalety.