Krem do twarzy jest podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym dla każdej kobiety. Skóra twarzy to nasza wizytówka, dlatego powinnyśmy jak najlepiej o nią zadbać. Dzisiejsze kremy są wielozadaniowe, ale też odpowiadają na potrzeby cery żyjącej w silnym stresie oksydacyjnym, który może prowadzić do utraty kolagenu i elastyny. Jest wiele rodzajów kremów, dlatego warto poznać ich przeznaczenie i zastosowanie.

Jak wybrać krem do twarzy?

Krem do twarzy należy przede wszystkim dobrać do potrzeb skóry i wieku. Mimo, że półki aptek i drogerii uginają się pod ciężarem kosmetyków, trudno jest dobrać odpowiedni krem dla siebie. Obecnie odchodzi się od stosowania kremów wielofunkcyjnych, nadających się na dzień i na noc. W dzień nasza skóra ma inne potrzeby niż w nocy, stąd konieczność używania innego kremu do pielęgnacji dziennej i nocnej. Krem do twarzy na dzień spełnia funkcję ochronną, zabezpiecza też delikatną skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Konsystencja kremu na dzień jest o wiele lżejsza niż kremu do twarzy na noc – taka, by można było stosować go pod makijaż. Wiele kremów dziennych posiada też niewielki filtr UV chroniący cerę przez promieniami słonecznymi.

Krem na noc ma za zadanie zregenerować i odżywić skórę twarzy. Cera najszybciej regeneruje się właśnie w nocy, dlatego krem, który nakładamy podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego powinien być bogaty i zawierać wiele składników odżywczych. Najlepiej, aby w jego składzie znalazły się komórki macierzyste, ekstrakty z roślin i niezbędne witaminy oraz minerały.

Krem nawilżający – przyjaciel każdej kobiety

Zadaniem kremu nawilżającego jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry. W składzie takiego kremu najczęściej można znaleźć związki lipidowe o działaniu regulującym oraz te woskowo-tłuszczowe zapobiegające parowaniu wody ze skóry. Bardzo często w tego rodzaju kremach można znaleźć substancje łatwo rozpuszczalne w wodzie jak gliceryna. Kremy nawilżające nierzadko mają w składzie cząsteczki kwasu hialuronowego, którego zadaniem jest wiązanie wody w naskórku. Każda kobieta, która odczuwa dyskomfort i suchość cery powinna sięgnąć po krem nawilżający.

Krem odżywczy do twarzy – kiedy po niego sięgnąć?

Krem odżywczy stosuje się w celu odżywienia i uelastycznienia skóry twarzy. W jego składzie można znaleźć substancje, które koją wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i podrażnienia. Składnikiem kremu odżywczego bardzo często jest kompleks lipidów, które pomagają budować barierę ochronną skóry. Tego rodzaju kosmetyk sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej oraz narażonej na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Kremy odżywcze, przez swoją bogatą konsystencję, nadają się do stosowania głównie w okresie jesienno-zimowym. Preparaty te doskonale regenerują i odbudowują skórę.

Krem przeciwzmarszczkowy do twarzy – pomoc w zachowaniu młodości

Krem przeciwzmarszczkowy stanowi oddzielną kategorię preparatów do pielęgnacji twarzy. Z wiekiem cera ulega wysuszeniu, co powoduje jej nieestetyczne marszczenie się czyli pojawianie zmarszczek. Warto wówczas sięgnąć po kremy typu anti-age, których zadaniem jest niwelowanie oznak starzenia. Kobiety, których twarz traci z wiekiem swój owal mogą sięgnąć po krem ujędrniający do twarzy. Poprawi on napięcie cery i sprawi, że wyda się ona młodsza i bardziej elastyczna. Z kolei krem wygładzający do twarzy spłyci zmarszczki i sprawi, że cerze zostanie przywrócone dawne piękno. W skład dobrego kremu przeciwzmarszczkowego powinny wchodzić witaminy, flawonoidy oraz beta-karoten. Ten ostatni odpowiedzialny jest za zdrowy i równomierny koloryt cery.