Większość surowców użytych do produkcji Revitacell posiada certyfikat Ecocert. Biotechnologicznie pozyskane czynniki białkowe z komórek macierzystych zawarte w produktach Revitacell to aktywne biologicznie cząsteczki, które stymulują komórki skóry i włosów do regeneracji.

Ich sposób działania naśladuje działanie endogennych białek w procesach naprawczych. Razem z pozostałymi aktywnymi substancjami pomocniczymi, naturalnymi filtrami UV i witaminami tworzą innowacyjny Biodermokosmetyk, gdzie naturalne środowisko jest wymogiem aktywności biologicznej. Surowiec kosmetyczny NHAC Biocervin MIC-1 zawiera aktywne czynniki peptydowe, białka macierzy zewnątrzkomórkowej (kolagen), nienasycone kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, cukry, sole mineralne. Biodermokosmetyki Revitacell, ponieważ bio oznacza aktywne biologicznie czynniki białkowe z komórek macierzystych, a dermo to ich potwierdzone działanie na skórę oraz włosy.

Fibroblasty to komórki skóry właściwej pełniące bardzo istotna rolę w jej regeneracji. Syntetyzują białka podporowe skóry takie jak kolagen, elastynę, lamininę. Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się fibroblastów. Funkcja wydzielnicza fibroblastów ulega wtedy zaburzeniu, a w skórze spada ilość włókien kolagenowych i elastycznych. Regeneracja komórek to główny cel Revitacell. Regeneracja skóry polega na pobudzeniu jej komórek do proliferacji i produkcji białek. Regeneracja cebulek włosów to aktywacja nieczynnych mieszków włosowych oraz stymulacja czynnych aby przyspieszyć wzrost włosów.