Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków to połowa sukcesu. Bardzo ważna w trosce o piękny wygląd jest też ich właściwa aplikacja. Jak nakładać krem pod oczy? Co zapewni jego właściwie wchłanianie?

Dlaczego warto używać kremu pod oczy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że skóra pod oczami ma zupełnie inną strukturę. Jest cieniutka, nie ma w niej gruczołów łojowych. Właśnie dlatego przede wszystkim wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Takiej, która zagwarantuje jej odpowiedni poziom nawilżenia. Nawet zdając sobie z tego sprawę, można popełnić błąd. Jaki? Stosując pod oczy ten sam produkt, co na całą twarz. Nie jest chwytem marketingowym oferowanie przez producentów kosmetyków osobno pod oczy i na resztę twarzy. Różnią się one bowiem konsystencją. Krem pod oczy jest znacznie lżejszy, często ma postać żelu. Tak więc jest dobrze naszpikowany dobroczynnymi składnikami, ale bez efektu ciężkości.

A dlaczego warto używać kremu pod oczy? Przede wszystkim pomaga zadbać o właściwe nawilżenie i odżywienie skóry. W efekcie okolice oczu są mniej podatne na zmarszczki, wiotczenie. Dzięki kremowi znikają worki i sińce pod oczami. Spojrzenie jest bardziej promienne, a cera i cała twarz wyglądają na wypoczętą.

Co warto zrobić przed aplikacją kremu pod oczy?

Przede wszystkim zanim nałoży się krem pod oczy, należy zrobić demakijaż. Ze skóry wokół oczu muszą zniknąć wszelkie zanieczyszczenia, kurz i resztki makijażu. Tylko wówczas skóra będzie dobrze przygotowana na przyjęcie aktywnych składników zawartych w preparacie. Tak więc nie ma sensu nakładać kremu pod oczy na nieoczyszczoną cerę.

Warto przed nałożeniem kremu zrobić masaż okolic oczu. Pobudzi mikrokrążenie w skórze, poprawi jej napięcie i przygotuje ją na wchłanianie substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. Jak wykonać masaż okolic oczu? W Internecie jest wiele różnego rodzaju technik. Warto ich próbować i znaleźć taki rodzaj masażu, który najlepiej się sprawdzi.

Dobrze jest trzymać krem pod oczy w lodówce. Dzięki temu podczas aplikacji będzie subtelnie chłodził okolice oczu, co sprawi, że będzie odczuwalna znaczna ulga. To cenna wskazówka zwłaszcza dla osób, które mają problemy z cieniami i opuchlizną pod oczami.

Jak nakładać krem pod oczy?

A jak nakładać krem? Warto wiedzieć, że jego aplikacja powinna nastąpić jako pierwsza po oczyszczaniu. Nie powinno się go nakładać po kremie do twarzy.

Co jeszcze jest ważne? Przede wszystkim należy zaaplikować krem pod oczy na opuszek serdecznego palca. Dlaczego? Ma on najdelikatniejszą siłę nacisku. Kosmetyku się nie wciera, a wklepuje!

Krem należy aplikować nie tuż przy linii dolnych rzęs, bezpośrednio pod oczami ani na ruchomej górnej powiece i przy rzęsach, a w okolicy oczodołów. Dlaczego? Jeśli krem dostanie się do oczu, wywoła reakcję uczuleniową. Warto widzieć, że kosmetyk położony na linii oczodołów, penetruje skórę w promieniu 3 cm. Tak więc dotrze w każde miejsce wokół oczu.

Krem pod oczy nakłada się opuszkami serdecznych palców kierując się od zewnątrz do wewnątrz na dole i od wewnątrz na zewnątrz na górnej powiece. Oczywiście nie powinno się omijać boków twarzy, a więc miejsca, w którym najszybciej pojawiają się zmarszczki. Warto nałożyć krem również tam.

Kosmetyk należy stosować regularnie 2 razy dziennie – rano i wieczorem. W nocy krem odżywia skórę. W ciągu dnia chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.