Wiele kobiet w pielęgnacji skóry twarzy zapomina o jej najdelikatniejszej części – skórze pod oczami. Tymczasem to właśnie o nią należy się szczególnie zatroszczyć. Dlaczego? Dzięki temu nie tylko będzie wyglądało się zdrowiej, ale i młodziej. Warto jednak wiedzieć, jak nakładać krem pod oczy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Dlaczego warto stosować krem pod oczy?

Warto wiedzieć, że skóra pod oczami jest nawet 5 razy cieńsza niż na innych obszarach twarzy. Co więcej, jest też znacznie słabiej ukrwiona. Z uwagi na to, że nie ma na niej gruczołów potowych, ani zbyt wielu gruczołów łojowych, ma zdecydowanie gorsze naturalne nawilżenie. Ponadto pod oczami jest znacznie mniej włókien kolagenowych i elastynowych, a to one odgrywają najważniejszą rolę.

Istotne jest też to, że to właśnie pod oczami jest sporo mięśni, które odpowiadają za mimikę twarzy. Właśnie dlatego tak szybko pojawiają się tam zmarszczki. Sprzyja temu między innymi gorsze nawilżenie. Nie mówiąc o tym, że u wielu osób mogą się pojawiać również cienie pod oczami. Z wiekiem także źle pielęgnowana okolica oczu może puchnąć. Aby temu wszystkiemu zapobiec, warto postawić na dobry krem pod oczy.

Krem pod oczy – jaki wybrać?

Wiesz już, dlaczego warto stosować kremy pod oczy. Aby dłużej wyglądać młodziej i promienniej, należy zatroszczyć się o tę okolicę. Musisz jednak wiedzieć, jak wybrać skuteczny krem pod oczy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim nie ma co się łudzić, że istotne jest to, czy kupuje się krem pod oczy na cienie, krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, czy nawilżający krem pod oczy. Podział ten bardziej służy marketingowi, niż konsumentom. Dobry krem pod oczy jest w stanie zarówno zlikwidować cienie, dobrze nawilżyć skórę, jak i zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Składniki znajdujące się w kosmetyku powinny być nie tylko skuteczne, ale i naturalne. Serum pod oczy powinno chronić przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i wolnych rodników, ale też nie wywoływać podrażnień. Właśnie dlatego przed zakupem należy uważnie przeczytać skład. Naturalny krem pod oczy jest gwarancją, że nie wystąpi reakcja alergiczna. Dobrze więc postawić na kosmetyk, który ma w składzie innowacyjne, ale bezpieczne składniki.

W dodatku takie, które sprawią, że krem pod oczy na zmarszczki będzie skuteczny. Przykładem jest Revitacell Stem Cells Eye Zone Regenerating Concentrate – koncentrat regenerujący pod oczy, który ma w składzie substancje naturalne, takie jak witamina E, masło shea, olej makadamia, oliwa z oliwek, kofeina i ekstrakt ze złotych alg, ale też NHAC Biocervin® MIC-1, czyli surowiec z komórek macierzystych o bardzo dużym potencjale regeneracyjnym.

Krem pod oczy – jak nakładać?

Jeśli kupiło się już idealny kosmetyk, to warto wiedzieć, jak wklepywać krem pod oczy w sposób prawidłowy. Z uwagi na to, że skóra wokół oczu jest cienka i słabo ukrwiona, trzeba być delikatnym.

Więc jak wmasowywać krem pod oczy? Należy go tak naprawdę delikatnie wklepać. W tym celu należy go wycisnąć na serdeczny palec, gdyż to nim jesteśmy w stanie robić to najdelikatniej. Wklepywanie należy robić poczynając od wewnętrznego kącika oka i kierując się ku zewnętrznemu. Następnie można delikatnie, kolistymi ruchami masować skórę w miejscu tzw. „kurzych łapek”. A jak aplikować krem pod oczy jeśli chodzi o porę dnia? Zdecydowanie najlepiej nakładać go na oczyszczoną skórę tak rano, jak i wieczorem.