Oczy to istotny punkt naszej twarzy. Po nich można zauważyć czy jesteśmy pełni energii czy wręcz przeciwnie – walczymy ze zmęczeniem, stresem lub chorobą. Skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, co sprawia, że reaguje na wiele czynników zewnętrznych i uwidacznia nasz stan. Jak powinno się o nią dbać? Które kosmetyki najlepiej nadadzą się na zmęczone oczy?

Worki pod oczami – skąd się biorą?

Mówiąc o zmęczonych oczach zazwyczaj mamy na myśli cienie i worki pod oczami, często połączonymi z opuchlizną i uczuciem dyskomfortu. Nie wygląda to estetycznie i sprawia, że już na pierwszy rzut oka sprawiamy wrażenie wyczerpanych, jak również dodaje nam to lat. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele i najczęściej wymienia się tutaj przemęczenie pracą, długotrwałym stresem połączonym z problemami ze snem, odwodnieniem, paleniem papierosów, alkoholem czy zbytnim wystawieniem na słońce i promieniowanie UV. Za worki pod oczami odpowiadać mogą także predyspozycje genetyczne oraz brak stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry. Sięgając po właściwe kosmetyki możemy zapobiegać ich powstawaniu lub niwelować te, które już się pojawiły.

Jakie kosmetyki na zmęczone oczy?

Najskuteczniejszym sposobem na walkę ze zmęczonymi oczami i pojawiającymi się cieniami oraz workami, jest właściwa pielęgnacja skóry. Obok tak naturalnych sposobów jak torebka herbaty (np. rumianek), plasterki ziemniaka czy ogórka, istotne są też odpowiednie kosmetyki. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wrażliwa, konieczne jest więc stosowanie produktów, które właściwie spełnią swoją rolę – nawilżą, zregenerują oraz wzmocnią naczynia krwionośne. Do wyboru mamy kosmetyki w kilku formach: kremu, żelu oraz serum. Każde z nich może skutecznie pomóc w regeneracji skóry pod oczami.

Jaki krem pod oczy?

Tradycyjne kremy pod oczy to chyba najpopularniejszy typ kosmetyków. Mają dość lekką konsystencję, szybko się wchłaniają, jak również są świetną bazą pod makijaż. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich składników i minerałów o naturalnym pochodzeniu, jak kwas hialuronowy, witamin C, E i K, a także oleje i wyciągi z roślin i owoców, mają właściwości nawilżające, rozświetlające i pobudzające krążenie. Najczęściej spotyka się kremy z przeznaczeniem do każdego typu cery, ale są także produkty specjalne, dla osób o wyjątkowych skłonnościach do podrażnień.

Jaki żel pod oczy?

Żele pod oczy to mniej oczywista postać, która jednak świetnie sprawdza się jako swego rodzaju kompres. Żel łagodzi podrażnienia, a także przynosi ukojenie zmęczonym oczom redukując widoczne cienie, opuchliznę. Może być bardzo przydatne, szczególnie po ciężkiej nocy, gdy w miarę szybko chcemy przywrócić naszym oczom blask. Często żele trzymane są dodatkowo w lodówce, co wzmacnia ich działanie i są ratunkiem w nagłej potrzebie. Najlepiej wybierać produkty na bazie składników naturalnych. Pozwala to zregenerować skórę i przywrócić jej poczucie komfortu, jak również nadaje się do wszystkich typów cery.

Jak pomaga serum pod oczy?

Serum to propozycja trochę inna, bowiem jest to produkt bardzo silnie skoncentrowany. Pozwala to na jeszcze lepsze i szybsze działanie kosmetyku, co jest szczególnie przydatne, gdy chcemy by efekt był natychmiastowy. Nie tylko działa ono regenerująco, ale i ochronnie. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, jak witamina E, A, C, a także oleje oraz składniki aktywne roślinne można liczyć na efekt wygładzenia i rozświetlenia. Cienie pod oczami są redukowane, a skóra zostaje wzmocniona i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Dobrze sprawdza się także jako baza pod makijaż.